Winrar İncelemesi

Winrar nedir?  Winrar bilgisayardaki  dosyalarınızı arşivlemek ve sıkıştırarak küçültme işlemi gören bir araçtır şöyle düşünebilirsiniz Ev taşırken eşyalarınızı kolilere kırılmayacak şekilde yerleştirip tek parça halinde muhafaza etmeniz  gibi düşünebilirsiniz.

Bilgisayarımızda arşivleme ve dosya sıkıştırma işlemleri için en çok kullanılan programlardan biri şüphesiz Winrar’dır.  Peki neden Her bilgisayarda bu program karşımıza çıkmakta onu bu kadar özel ve ayrıcalıklı yapan şey nedir?

Evet Bu program rakipleri olan Winzip, 7zip, peazip ,tzip gibi yazılımlara oranla daha hızlı, daha güvenli, daha işlevsel, Türkçe, ve gelişmiş özelliklere sahip olması 40 gün gibi bir süre deneme yapabilme olanağı ile gayet iyi bir deneyim sunmaktadır.

capture-20141114-151148

Açılış ekranı bu üstteki resimde görülmektedir Tamemn türkçe olması kolay kullanım sağlar ve Rar dosyalarını açmak için yapmanız gereken üst kısımda Dizine Çıkart seçeneğini kullanarak belirlediğiniz alana dosyalarınızı çıkarabilirsiniz.

winrar

Araçlar menüsünde gördüğünüz üzere bir dosyayı açmadan önce virüs taraması yapabilir, Hatalı ve bozuk olan arşiv dosyalarını düzeltebilir ve dosya hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. SFX gibi dosyaları açmak için bu kısmı kullanabilirsiniz.

winrsız

Komutlar menüsünde  arşivli dosylardan istediğinizi seçerek üzerinde yapmanız gereken işlemleri hızlı bir şekilde yapabilirsiniz, Mesela özel bir dosyanız var  bunu önce hasar ve bozulmalara karşı koruya bilir daha sonra Arşivi kilitle seçeneği ile şifre koyarak başkalarının ulaşmasını engellersiniz.

Winrar programı gerçekten kolay kullanımı ve sade yapısı ile yeni bilgisayar kullanıcılarının dahi çok zorlanmadan işlemler yapabileceği bir yazılımdır. Süper program ödülü  almayı fazlasıyla hak etmektedir. Görüş ve düşüncelerinizi lütfen yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Winrar Tüm versiyonlarını indirmek için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın