Ücretsiz Video Oluşturma ve Düzenleme Programları

Bir video klip hazırlamanın altın kuralı illa pahalı bir kameranızın olması veya çekim konusunda çok yetenekli olmanıza bağlı değildir. Önemli olan size doğru araç ile çalışmak ve hayal gücünüz ile en iyi düzenlenmiş video klibi ortaya koyabilmektir. Gerçekten profesyonel olarak yapılan kliplerde birçok popüler ve oldukça pahalı programlar kullanılıyor. Bunun yanı sıra bu programları kullanmak hiçte sandığınız kadar kolay değil.

Yine de bu kadar uzaklara dalıp gitmenize gerek yok. Bu programlara sahip olmadan da harika video klipleri meydana getirebileceğiniz, en iyi programlara ulaşmak istiyorsanız hemen aşağıda yer almakta olan programlardan size en uygun olduğunu düşündüğünüzü denemeye başlayabilirsiniz.

1-Windows Movie Maker

Windows Movie Maker kullanımı en kolay olan ve aynı zamanda en işlevsel olan video klip hazırlama programlarının arasında yer alıyor. Programın en büyük özelliği elbette ücretsiz olması. Tut ve sürükle tarzına sahip olan basit tasarımı, onlarca dosya biçimini destekliyor olması Windows Movie Maker’ı çok daha cazip hale getiriyor.

Standart ve birçok geliştirilmiş efekt ile Windows Movie Maker harika klipler hazırlamak için en ideal yazılımlardan birisi. WMM’nin son sürümleri ile ayrıca hazırlamış olduğunuz klip dosyalarını direkt olarak Facebook ve YouTube gibi sosyal paylaşım ağlarında paylaşma imkanına da sahip oluyorsunuz.

2. Kates Video Toolkit

Kate’s Video Toolkit programı içerisinde sizi çok da fazla bekleyen sürpriz yok. Kate’s Video Toolkit tamamen temel video klip hazırlamaya yardımcı olan yazılımlardan birisi. Standart kesme ve düzenleme işlemlerinize yardımcı olan, videolarınıza rahatlıkla soundtrack ekleyebilen ve birçok formatı destekleyen son derece temel bir video aracı… Programı kullanmak için hiç karıştırmanıza dahi gerek kalmayacak, basit dizaynı ve alışılmış tarzı ile Kate’s Video Toolkit oldukça sıradan ve temel bir yardımcı.

3. Avidemux

Avidemux, küçük ama bir o kadar da etkili açık kaynak kodlu bir video düzenleyicisi. Avidemux sayesinde kendinize kolaylıkla video klipler hazırlayabilirsiniz. Avidemux içerisinde videolarınızı düzenleme, hizalama ve logo ekleme gibi birçok özellik bulunuyor. Bunların yanı sıra ayrıca gelişmiş filtre özellikleri ve kontrast ayarı gibi görüntüyü iyileştirme namına birçok şey var. Kullanımı son derece basit olan Avidemux ile video kliplerinizi hazırlamanız artık düşündüğünüzden de kolay.

4. VSDC Free Video Editor

VSDC Free Video Editor, oldukça renkli ve son derece basit kullanıma sahip olan amatör bir diğer video klip hazırlama aracıdır. Bu program sayesinde kolaylıkla video kliplerinizi hazırlayabilir, kliplerinize birbirinden hoş efektler verebilirsiniz. Klibiniz tamamen hazır hale geldiğinde de dilerseniz bazı mobil cihazlar için uyumlu dosya formatında kaydedebilir veya direkt olarak bir DVD’ye yazdırabilirsiniz.

5. MPEG Streamclip

MPEG Streamclip, kullanıcıları şaşırtan bir dosya boyutuna sahip. 327KB kapasiteye sahip olan bu program çok güçlü olmasa da MPEG şekilde video klip düzenlemek için tercih edilebilecek ideal seçeneklerin arasında yer alıyor.

Boyutunun aksine şaşırtan bir performs gösteren programın tek eksi tarafı ise MP4 dosyaları ile çalışmak istediğinizde sıkıntı yaratıyor olmasıdır. Yine de boyutu göz önüne alındığında gerçekten denmeye değer bir MPEG video aracı.

Bir cevap yazın