Tek Tarafı Bozuk Kulaklık Tamiri Nasıl Yapılır

 

Değerli ve kıymetli okurlarımız öncelikle sizlere selamlarımızı iletiyoruz. Kıymetli okurlarımız bugün sizlere Tek Tarafı Bozuk Kulaklık Tamiri Nasıl Yapılır konusunu anlatmak istiyor ve bozuk olan kulaklıklarımızın tamirini nasıl yapacağınızı anlatmak istiyoruz.

Değerli okurlarımız eğer kulaklığımız bozuk ise bunun sebepleri muhtemelen jack kablosunun kırılması, kulaklığımızın tek tarafının bozuk olması yani kablomuz ile kulaklık birleşiminin ayrılması gibi sık rastlanılan olaylardan olabilir. Değerli ve kıymetli okurlarımız bazen müzik dinlerken kulaklığımızın tek tarafı çalışmaması nedeniyle dinlediğimiz müzikten zevk alamayız. Bu nedenle kulaklığımızı kendimiz tamir etmeye çalışırız. Peki bu işlemi nasıl yaparız.

Değerli okurlarımız öncelikle kulaklığımızın kablosu koptu ise ve bu nedenle sadece kulaklığımızın bir tarafı çalışıyor ise muhtemelen kulaklığın iç tarafındaki ince kablolardan birisi kopmuştur. Bu da jackin doğru çalışmamasına neden olmaktadır. Kulaklığımız bu problemi veriyorsa eğer kulaklığımızın kırılmış olan kablo kısmını bulduktan sonra lehim işlemini yapmamız gerekecektir. Bunun için ise bize lehim makinesi gerekecektir.

Değerli okurlarımız kulaklığımızın tek tarafı çalışmıyor diye kulaklıklarımızı çöpe atmak yerine bir lehim makinesi alarak kablolarımızın yırtılan bölgelerini lehim makinesi ile lehim ederek kulaklığımızı tamir edebiliriz. Değerli okurlarımız bu sayede yeni bir kulaklığa para vermekten kurtulmuş olacaksınız. Kıymetli ve saygıdeğer okurlarımız kulaklıklarımızı oldukça kolay tamir etmek sizin yeteneğinize ve biraz da olsa bilginize kalmış durumda.

Kıymetli okurlarımız kulaklığımızı çöpe atmak yerine en azından kendimiz tamir edebiliriz yapamadığımız taktirde yine çöpe atabilirsiniz. Bu durumda yaptığımız taktirde paramız da cebimizde kalacaktır. Eğer kendimizde yapamıyorsak bunu bir tamirciye götürüp kısa zamanda az maliyetle halledebilirsiniz. Kıymetli okurlarımız sizler başarılı ve uzun ömürler diler sağlıklı ve esen kalmanızı arzu ederiz.

Bir cevap yazın