Red Eclipse 1.4

Özellikle Half Life gibi FPS türünün en iyi örneklerinin çıkmasının ardından birçok kişi kullanıcıların tamamen ücretsiz olarak oynayabilecekleri, oynamalarının yanı sıra da değiştirebilecekleri oyun aramaya başladı. Tabii, bu sırada da birçok yazılımcı ekip ve şirket tamamen açık kaynak kodlu oyunları piyasaya sürmeye başladı. Red Eclipse aslında bunlardan birisi olmasına karşın açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olarak dağıtıldığına inanamayacağınız kadar muhteşem bir FPS oyunudur. Nitekim oyun içerisindeki efektler ve daha da önemlisi birçok platformu destekliyor olması oyunun severleri için nimet. İsterseniz tek kişilik oynayabileceğiniz bu oyunda ayrıca multiplayer desteği de yer alıyor.

Genellikle oyuncularının büyük bir kısmı da elbette multiplayer seçeneği ile Red Eclipse oyununu saatlerce oynayarak stres atıyor. İçerisinde birçok yarışma modunu da barındıran oyun ayrıca harita üzerinde değişiklikler yapabilmeniz için araçları da barındırıyor. Anlayacağınız oyun tamamen oyuncuların geliştirmesine açık bir kutu gibi.

Dolayısıyla da oyunda muhteşem anlar oyunun oyuncularını bekliyor. Oyunun sistem gereksinimleri ise neredeyse tüm bilgisayarların sistem gereksinimine uyabilecek bir oyun. Günümüz FPS oyunlarına hem rakip hem de bir o kadar kaliteli bir oyun isteyenler Red Eclipse ile bambaşka bir FPS oyun deneyimini tamamen ücretsiz yaşayacaklar.

Bir cevap yazın