En iyi İnternet Hızlandırma Programları

Yavaş bir internet çoğu kullanıcının bilgisayar kullanırken hem mutsuz olmasına hem de gerilmesine neden olur. Bu nedenden dolayı sürekli internetinizin yavaş halinde gezinmek yerine sanırım onu bilgisayarınıza nasıl daha hızlı aktarabileceğinizin ve optimize etmenin yollarını aramak size çok bir şey kaybettirmeyecektir. Bazı faydalı yazılımlar internetinizin daha hızlı ve akıcı hale gelmesine yardımcı olabilir.

Fakat unutmayın ki bu programlar yalnızca yavaşlamanın sizin bilgisayarınızdan kaynaklı olduğu anlarda tam anlamıyla bir optimizasyon gerçekleştirebilecektir. Böyle durumlarda aşağıda yer alan yazılımları denemeniz sizi büyük bir dertten kurtarıp internete çok daha hızlı girmenize yardımcı olabilir.

1. Ashampoo Internet Accelerator

699

Ashampoo Internet Accelerator, bilgisayarınızı analiz ediyor ve en uygun ayarlar ile bilgisayarınız üzerinde tek bir tıklama ile optimizasyon işlemi gerçekleştirmeye çalışıyor. Yani, bu programı kullanarak bilgisayarınızın internet bağlantısını hızlandırmak için yapmanız gereken tek şey basit bir tıklama yapmak.

Geri kalan her şeyi program bizler için hallediyor ve otomatik olarak optimize işlemi gerçekleştiriyor. Ayrıca program içerisinde internet hızınızı da test etmek için son derece faydalı araçlar bulunuyor. Programın gerçekten sizin için işe yarayıp yaramadığını da bu araçlar ile doğrudan test edebilirsiniz.

2. SpeedConnect

5164

SpeedConnect, Windows işletim sistemi kullanıcıları için hazırlanıp tasarlanmış olan bir tür internet hızı optimize aracıdır. Program bilgisayarınız üzerindeki bağlantıyı ve tarayıcılarınızı daha iyi hale getirmeye yardımcı olur. Bu da size daha hızlı bir internet, daha hızlı indirmeler ve daha gelişmiş bir oyun performansı olarak yansır. SpeedConnect’in PRO versiyonu her ne kadar çok daha marifetli olmuş olsa da ücretsiz versiyonu da oldukça kullanışlı.

3. Internet Accelerator

 1-Welcome

Internet Accelerator bilgisayarınız üzerinde önemli konfügrasyon geliştirmeleri sağlayarak internet bağlantınızın çok daha hızlı hale gelmesine yardımcı olan bir programdır. İçerisinde çok fazla seçenepi olmasa da optimize işlemi ve özellikle amatör bilgisayar kullanıcıları için son derece kullanışlı olduğu söylenebilir.

4. TCP Optimizer

5165

TCP Optimizer, Windows kullanıcıları için tasarlanmış hem ücretsiz hem de oldukça maharetli bir bilgisayar internet hızı optimize aracı. Ücretsiz olmasının yanı sıra en büyük avantajı düşük olan boyutu ve programı kullanmak için kurulum işlemine gerek duyulmaması. Hiçbir kurulum yapmadan sadece programı indirerek hemen internetinizi optimize işlemine başlayabiliyorsunuz. Bu da size zaman kazandırıyor.

Program, bilgisayarınız içerisinde yer alan TCP/IP parameterlerini optimize ediyor ve Windows Kayıt Defteri optimizasyonu ile bağlantı hızınızı bilgisayarınızda daha yüksek hissedilmesine yardımcı oluyor.

5. BeFaster

5166_re1

BeFaster, internetinizi daha hızlı hale getirmenize yardımcı olacak bir diğer internet hızlandırma programıdır. Ek olarak içerisinde bağlantılar ve düşen bağlantıları onarma talimatları gibi birçok seçenek de bulunuyor. Özellikle sürekli hız düşümü ve internet bağlantınızın kesilmesi gibi sorunlar yaşıyorsanız ve bu sorunların sizin bilgisayarınızdan kaynaklandığını düşünüyorsanız mutlaka göz atmalısınız.

Bir cevap yazın