Facebook Messenger Nasıl İptal Edilir?

Facebook’un son güncellemeleriyle birlikte Facebook üzerinden mesajlaşma kaldırıldı. Messenger uygulaması olmadan mesajlaşmak imkansız hale getirildi. Cihazınıza Messenger uygulamasını kurmadan sadece Facebook uygulaması ile mesajlaşma imkanı artık yok. Facebook üzerinden mesajlaşmanın yanı sıra GSM mesajlaşmalarını da artık Messenger uygulaması üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Messenger uygulaması ile ilgili bir takım problemlerde bu güncelleme ile birlikte gün yüzüne çıktı. Bu sorunlardan dolayı bir çok insan Facebook Messenger Nasıl İptal Edilir diye araştırmaya başladı. Facebook Messenger iptal edilebilir, bildirileri kapatılabilir ya da cihazınızdan kaldırmanız gerekir.

Facebook Messenger Nasıl Kaldırılır?

Facebook Messenger uygulamasının vermiş olduğu bildiriler sizi rahatsız ediyor ve sırf bu yüzden kaldırmak istiyorsanız; bunun için uygulamayı kaldırmak yerine Facebook Messenger bildirilerini kapatabilir, bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Rahatsız olduğunuz bildiri gelen konuşma penceresini açın seçenekler sekmesine tıklayın. Sessize Al butonunu işaretledikten sonra karşınıza gelen sekmede ister süre seçin isterseniz süresiz olarak kapatın.

Uygulamayı kaldırmak istemiyorum sadece uygulamadan çıkış yapmak istiyorum derseniz; bunun için de cihazınızın ayarlar bölümünden uygulama yöneticisi sekmesine oradan da Messenger’a giriş yapın ve verileri temizle kısmını seçin. Bu şekilde yaptığınızda Facebook Messenger üzerinde sanki hiç oturum açmamışsınız gibi ilk yüklediğiniz anına dönecektir.

Konuşma baloncuklarından rahatsız oluyorsanız eğer; bunun içinde baloncuklara basılı tutun ve çarpı işaretinin üzerine sürükleyin. Bu şekilde mesaj baloncukları kapanmış olacaktır. Ancak bu işlem kalıcı olmayacaktır. Yeni bir mesaj alındığında baloncuk tekrar çıkacak ve bildirim verecektir. Bunu tamamen ortadan kaldırmak için bildiriler kısmından baloncukları kapatmalısınız.

Facebook Messenger’ı tamamen cihazımdan kaldırmak istiyorum derseniz eğer; bunun içinde cihazınızın ayarlar bölümünden uygulama yöneticisi sekmesine girin. Ardından Facebook Messenger’a girin. Burada kaldır sekmesini göreceksiniz. Kaldır sekmesini seçtiğinizde uygulamayı kaldırmak istiyor musunuz? sorusu karşınıza gelecektir. Evet dediğinizde uygulama kalkar. Tekrar kullanmak istediğinizde uygulamayı tekrar indirmeniz gerekecektir.