En iyi Android Kamera Uygulamaları

Cebinizde bir akıllı telefon olması demek çoğu zaman her an yanınızda harika bir kamerayı’da taşıyor olduğunuz gerçeği anlamına geliyor. Her ne kadar akıllı telefonlarımızın kameraları dijital kameralar olsa da doğru uygulamalar ile doğru karayi birleştirebilirsek şayet bir profesyonel fotoğraf makinesinin yakaladığı kadar güzel kareler yakalayabiliriz. Hem unutmayın ki fotoğrafları kaliteli yapan yalnızca kaliteleri değildir.

Android cihazlarınızın sadece kendi kameralarını kullanarak yapacağınız çekimlerde detaylı görseller elde etmeniz veya herkese beğendirecek fotoğraflar çekmeniz pekte kolay sayılmaz. Oysa kullanacağınız bazı etkili efekt programları ve çekim programları ile sizler de cihazınızı kolaylıkla bir fotoğraf canavarına çevirebilirsiniz.

1-Camera Zoom FX

 Camera-ZOOM-FX

Android kullanıcılarının büyük bir kısmı için kamera uygulamalarının zirvesinde Camera Zoom FX uygulaması yer alıyor. Nitekim bu uygulama ile birlikte cihazınıza birçok ekstra kamera ayarını getirmiş oluyorsunuz. Zamanlı kamera çekimi ve art arda çekim modu gibi birçok kaliteli kameranın sahip olduğu özelliklere sahip olmak isteyenler için yalnızca bir Camera Zoom FX yeterli.

2-Google Kamera

0010905765

Google denildiğinde artık akla yalnızca bir arama motoru gelmiyor. Google artık aynı zamanda kamera ve fotoğraf düzenleme işinin de içerisinde yer alıyor. Google’ın kendi adı ile yayınlamış olduğu Google Kamera uygulaması cihazınızın içerisinde mutlaka yer alması gereken temel kamera uygulamalarından biri. Birçok kamera uygulaması gibi Google Kamera çektiğiniz fotoğrafları hızlıca düzenleme, 360 derecelik panaroma fotoğraflar oluşturma gibi birçok özelliğe sahip. Ayrıca Blur Lens gibi seçenekler de uygulama ile birlikte geliyor.

3-IgCamera Pro

lg-kamera

IgCamera Pro cihazınızın kendi kamerasını kullanarak çok daha detaylı çekimler yapmanıza yardımcı olan bir uygulama. Hem fotoğraf hem de video desteği sunan uygulama ile kontrolü manuel olarak ele almak mümkün hale geliyor. IgCamera Pro sıklıkla daha kaliteli videoların çekimini gerçekleştirmek isteyen Android cihaz kullanıcıları tarafından kullanılıyor. Manuel çekim deneyimi yaşmak isteyenlerdenseniz şayet IgCamera Pro sürümünü mutlaka düşünmelisiniz.

4- Camera FV-5

fv5-kamera

Diğer uygulamaların aksine Camera FV-5 her Android kullanıcısının kullanabileceği veya kullanmaktan zevk duyacağı uygulamalardan biri değil. Çünkü Camera FV-5 tam olarak profesyonel çekimler yapmak isteyen ve bunun için birçok ayarı kamerasında görmek isteyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan.

Bu kamera uygulaması ile yapabilecekleriniz sadece hayal gücünüz ve yaratıcılığınız ile sınırlı desek çok da iddialı konuşmuş olmayız. En iyi kareleri yakalamak için Camera FV-5 profesyonel fotoğraf çekmek isteyenlere fazlasıyla yetecek.

5- Vignette

vignette

Vignette çekimden daha çok düzenleme odaklı bir uygulama. Bu uygulama sayesinde 70 özelleştirilebilir filtre ve 50 farklı kareyi fotoğraflarınız içerisinde kullanma şansına sahip oluyorsunuz. Çektiğiniz fotoğrafların tek ihtiyacı olanının biraz iyi bir düzenleme olduğunu düşünüyorsanız Vignette bunun için size fazlasıyla yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın