DirectX 11 İndirme Linki

Bazen bilgisayarımıza kurduğumuz oyunlar ekran görüntüsü ile alakalı olarak ekran kartı hatası verebilir yada çözünürlük ile alakalı olan titremeler, oyundan atılmalar, kapanmalar yaşanabilir işte bunun sebebi oyun üreticilerinin ekran kartlarının kapasitelerini bildiği için bütün yükü ekran kartına yüklemekten ziyadeDirectx yazılımı ile kordineli bir görev paylaşımı yaparak bilgisayarı ve ekran kartını yormadan oyun oynarken ve video izlerken yüksek performans için gerekli olan demirbaş yazılımlardan biridir.

Directx 11 İndir

DirectX , uygulamalarla donanımların anlaşıp programın çalıştırılması mantığı ile hareket eder. Kullanılacak programın kodları, API”ye aktarılır ve bu kodlar ekran kartının kullanabileceği şekle çevrilip ekran kartına ulaşır. En sık kullanılan API”ler, opengl ve Direct3D”dir.

DirectX Nedir Neye Yarar?

Genel olarak DirectX, oyunlar ve uygulamalar ile grafik kartınızı çalıştıran driverler, ses ve diğer bilgisayar donanımları arasındaki bağlantıyı sağlayan bir arayüzdür. Bir oyunda gerçekçi efektler, sesler elde etmek için görüntü ve ses kartınızın yeteneklerine ulaşmamızı sağlar. DirectX, donanıma direk ulaşarak oyunlarda ve uygulamalarda (video playback, capture, TV görüntüleme, joystick ve Mouse ara yüzleri, çoklu oyunlar) daha hızlı olarak sistemin çalışmasını sağlar.

Bir cevap yazın