Bilgisayar Hızlandırma Programları

Küçük bir iş yerinde çalışıyorsanız veya yalnızca bir kişisel bilgisayar kullanıcısıysanız bilgisayarınızı hızlandırma konusunda size sürekli olarak ücretsiz bakım desteği sunacak bir Bilgi işlem çalışanı da yok demektir.

O halde, bilgisayarınızı hızlandırmak ve onu her zaman diri tutmak için bakım programları kullanmalısınız. Bu yazımız içerisinde bilgisayarınızı hızlandırmak için tercih edebileceğiniz en popüler yazılımlara değindik. Bu yazılımları indirip kurarak siz de bilgisayarınızı her zaman en hızlı şeklinde kullanmaya başlayabilir ve performans farkını ilk günden itibaren fark edebilirsiniz.

1-Avg TuneUp

tuneup

TuneUp oldukça basit bir arayüze sahip olan ve bilgisayarınızın durumunu sürekli göz önünde bulunduran bir hızlandırma yardımcısı. Sağ alt köşede yer alan ufak simgesi sayesinde bu program ile her zaman bilgisayarınızı kontrol altında tutabiliyorsunuz. Programın çalışması için ise yapmanız gereken tek şey yalnızca ufak bir tıklama yapmak. Analiz tuşuna bastıktan hemen sonra TuneUp sizin için optimize işlemine başlıyor.

Siz bilgisayarınızı kullanmaya devam ederken de o arka planda her şeyi sizin için hallediyor. Bu optimize esnasında Kayıt defterini düzenliyor, kırılmış kısayolları kaldırıyor, geçici dosyalarını kaldırıyor ve optimize işlemlerini tamamlıyor. Ardından da bilgisayarınızı yeniden başlatarak size daha fazla performans sunan bir bilgisayar sunuyor. TuneUp özellikle bilgisayarının performansını arttırmak isteyen Windows 7 kullanıcıları için görülüyor. Çünkü kısa süre içerisinde TuneUp’ın performans üzerindeki etkileri gerçekten de fark edilebiliyor.

2. Ashampoo WinOptimizer

win-optimizer9

Ashampoo WinOptimizer kullanıcılar için alışıldık ötesinde bir tasarıma sahip ve oldukça yeni görünüşü ile kullanıcıların karşısında duruyor. Program, bilgisayarınızın donanım ayarlarından tutun da işletim sistemi ayarlarınıza kadar birçok ayar konusunda size yardımcı oluyor. Aynı zamanda performans artışını sürekli kontrol altına tutmak isteyen kullanıcılar için de CPU ve RAM hız sayıcı bulunduruyor.

Program bilgisayar oyuncuları için çok büyük yenilik ve performans artış vaatleri veremiyor olsa da içerisinde yer almakta olan faydalı araçları ile birlikte normal internet kullanıcıları için oldukça büyük bir performans artış sözü veriyor. Bu sözün doğruluğuna inanıp inanmamanız gerektiğini görmek için de haliyle Ashampoo WinOptimizer 9’u denemeniz gerekiyor.

3. Fix-It Utilities

fix-utilities

Fix-It Utilities listemiz içerisinde yer almakta olan programlar arasından kuşkusuz en iyi dış görünüme ve tasarıma sahip olan yazılım. Batarya tarzında kullanıcıya analizler suran program aynı zamanda bilgisayarınızı hızlandırma konusunda da size yardımcı olmada bir o kadar başarılı.

Öncelikle ‘Analyse now’ butonuna basarak bilgisayarınızı analiz etmeniz daha sonra da programın talimatlarını takip ederek bilgisayarınızı optimize etme işlemine geçiş yapmanız gerekiyor. Tarama işlemi bittikten sonra programın optimize işlemini başlatmak için de tek bir tık yeterli oluyor. Program bilgisayarınız açıldığında çalışan yazılımlar ve arka plan yazılımlarını kapatarak size performans sunma konusunda gayet başarılı denebilir.

4. Iolo System Mechanic

system_mechanic_2

Lolo System Mechanic bundan yıllar önce dünya üzerindeki tüm kişisel bilgisayarları optimize edip çok daha hızlı hale getirmek amacı ile üretildi. Kısa süre içerisinde de büyük satış ve kullanıcı oranlarına ulaştı. Öyle ki zamanında tüm Amerika Birleşik Devletlerinin bilgisayar kullanıcılarının % 85’inin tercihi Lolo’dan yanaydı. Yılların tecrübesini içerisinde barındıran program günümüzde de hala işini en iyi yapmaya devam eden yazılımlardan birisidir.

Lolo, bilgisayarımızın kayıt defterini düzenliyor ve Windows’un açılış hızını arttırmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda oyunlarımızın da daha hızlı şekilde açılması için bilgisayarımıza ekstradan bir güçlendirme sunuyor. Son derece kullanımı basit olan bu program ile bilgisayarınızda yüksek bir performans artışı görebilirsiniz.

5. CClaner

CCleaner

CClaner günümüzde hemen her bilgisayarın içerisinde yer alan, en çok kullanılan bilgisayarı hızlandırmaya yardımcı olan yazılımların arasında yer alıyor.

Popüler olması aslında onun ne kadar marifetli olduğunu da bize anlatıyor denebilir. Yine de CClaner tüm sistemimizi değil yalnızca belli kısımları optimize ediyor.

Fakat diğerlerine göre CClaner’ın en büyük artısı elbette tamamen ücretsiz olması ve tüm güncellemelerden kullanıcıların tek bir kuruş dahi ödemesine gerek kalmadan faydalanması.

Bir cevap yazın