Asus Zenfone Pokemon Go Yükleme

Pokemon Go ve Intel İşletim Sistemi

Pokemon Go çılgınlığı dünyada fırtınalar estirmeye devam ediyor. Oyunun duyulmasıyla herkes tarafından sözü edilen bir oyun olan Pokemon Go insanlarda tiryakilik haline gelerek sürekli oynama isteği oluşturuyor. Hem eğlenceli hem de gerçekci olan oyunun Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Henüz Türkiye’de PlayApp ya da Play Store’de bulunmuyor.

Oyunun çıkışıyla oluşan yoğunluktan dolayı oyun sahipleri sadece üç ülkede oyunu oyun severlere sundu ve ücretsiz indirilmesi için marketlere dağıttı. Oyun kamera ile birlikte çalışıyor. Kamera ile pokemonları yakalıyor ve hapsediyorsunuz. Karşınıza bir rakip çıktığında ise savaşmak üzere çıkarıyorsunuz. Farklı bölgelerde pokemonlar görebiliyor, bunları yakalayabilmek için ise bazen metrelerce bazense kilometrelerce yol yürümeniz gerekebiliyor.

1990’lı yıllarda televizyonlarda çizgi film olarak izlediğimiz Pokemon oyun olarak telefonlarımızda yerini almaya devam ediyor. Gerekli alt yapılan ve server hizmetlerinin kurulumu tamamlandıktan sonra Türkiye dahil tüm ülkelere oyunun dağıtılacağı oyun sahipleri tarafından söyleniyor. Henüz Türkiye’de yayınlanmamış olmasına rağmen bir takım yöntemlerle insanlar bu oyunu indirmeye çalışıyor ve cihazlarına kötü amaçlı yazılımlar bulaştırıyorlar.

Android işletim sistemli telefonlara oyunu kurmanın bir çok yöntemi olmasına rağmen Intel işletim sistemli telefonların bu oyunu kurmasına yönelik pek bilgi bulunmuyor. Intel işletim sistemi diyince aklımıza ilk gelen marka Zenfone oluyor. Pek Zenfone kullanıcısının arama motorlarında arayışı Zenfone Modellerine Pokemon GO Nasıl Kurulur? şeklinde oluyor. Sizlere Zenfone ve Intel işletim sistemli bütün telefonlara Pokemon Go oyununu nasıl kuracağınızı anlatacağız.

Zenfone Modellerine Pokemon GO Nasıl Kurulur?

  • İlk olarak buradan  Pokemon Go oyununun Apksini indirmekle işe başlayacağız.
  • Apk indirimine başlamadan önce Cihazınızın Ayarlar bölümünde bulunan Güvenlik ayarları kısmına girin.
  • Burada Bilinmeyen kaynaklar isimli sekmeye tıklayın ve bu seçeneği aktifleştirin.
  • Bu seçeneği aktifleştirmediğiniz taktirde Apk dosyası indiremezsiniz.
  • Sonrasında Apk indirimine başlayın ve Google hesabınız ile oyuna giriş yapın ve oyunu oynamaya başlayın.