Android’te Yedek Alıp, Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Çağımız teknoloji çağıdır. Birçok kişi telefonlar sayesinde, çok işlemi bir arada yapmaktadır. Android akıllı telefonlar günümüzde en kullanılan işletim sistemlerinden biridir. Dolayısıyla milyonların kullandığı bu işletim istemi insanlara birçok kolaylık sunmaktadır. Herşeyden önce kolay kullanımı sayesinde, büyükten küçüğe birçok kişinin tercih sebebidir. Adroidlerin en avantajlı kullanımından  biride yedek alma imkanıdır. Telefonunuzu geri yükleseniz dahi, telefonuz içerisinde bulunan size özel uygulama, telefon rehberiniz, birçok resim ve farklı dosyalar aldığınız yedek telefonunuzun hiçbir sıfırlama olmaksızın korur.

Android’te yedek alıp, geri yükleme nasıl yapılır, bilindiği takdirde telefonunuzun tüm verilerini korumak mümkündür. Bunun için geri yükleme yaparken dikkat edilecek püf noktaları bulunuyor. Bilindiği gibi android telefonlarda yedek alma uygulaması pekte mümkün olmamakla birlikte özel geliştirilen uygulama programları sayesinde mümkündür. Telefonunuza kuracağınız bu uygulamalar sayesinde telefonda yedek almak oldukça basittir. Android’te yedek alıp, geri yükleme nasıl yapılır, diye merak eden android kullanıcılarına hemen söyleyelim ki geri yüklemede veri kaybı yaşamamak için en ideal yedekleme programlarından biride My Backup Pro uygulamasıdır. Bu program istediğiniz verilerin yedeklenmesini sağlayarak telefonunuzda görmek istediğiniz herşeyi çok rahatlıkla elinizde tutabilirsiniz.

My Backup Pro, uygulamasını buraya tıklayarak telefonunuza yükleyin. Daha sonra programı açarak yedeklemek istediğiniz dosyaları seçmek için üzere Backup butonuna basın. Daha sonra karşınızda bulunan iki seçenek görünecektir. Bunlar hangi dosyaları seçmek istediğinizi soran seçeneklerdir. Media butonunu seçin. Buradan resim, müzik, uygulama verileri göreceksiniz. Hangilerini yedeklemek istiyorsanız işaretleyin. Dosyanıza isim verin ve sonrasında yedeklemeye başlayın. Restore butonundan yedek alınıp alınmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu programın tek dezavantajı ingilizce olmasıdır. Ancak yine de program oldukça kolay bir şekilde kullanılmaktadır.

Androidler için en ideal yedekleme programı olarak, güven içerisinde kullanacağınız My Backup Pro sayesinde sizde en özel dosyalarınızı ölümsüzleştirin. Böylece geri yükleme yaparken veri kaybının vermiş olduğu acı sonuçlarla karşılaşmayın.

Bir cevap yazın