Android’de Dökümanlar Pdf’ye Nasıl Dönüştürülür?

Birçok android kullanıcılarının en fazla merak ettiği konulardan biri de android cihazlarından dökümanların pdf’ye nasıl dönüştürülebileceği konusudur. İndirilen programa göre değişiklik gösterebilen dökümanların pdf’ye dönüştürülmesi durumu uygulanan birkaç basit yöntem sayesinde çözüme kavuşturulabilmektedir. Uygulanmasının aynı zamanda birkaç dakikayı geçmediği bu yöntemler sayesinde android cihazlarında yer alan dökümanlar pdf’ye kolayca dönüştürülebilecektir.

Android’de Dökümanların Pdf’ye Dönüştürülmesinde İzlenmesi Gereken Yöntemler Nelerdir?

Android cihazlarında yer alan dökümanların pdf’ye dönüştürülebilmesi için ilk olarak bazı dönüştürücü programların bulunması gerekmektedir.

Seçenek 1: Örneğin:World belgesinin dönüştürülebilmesi için ”word To PDF” programına ihtiyaç duyulmaktadır.

Seçenek 2: Excel uygulamasını dönüştürebilmek için ”Excel To PDF” programı indirilmelidir.

Seçenek 3: Bunun yanı sıra powerpoint belgesinin dönüştürülmesinin gerçekleştirilebilmesi için ise; ”Powerpoint To PDF” uygulamalarının kurulması gerekmektedir.

İhtiyacınız doğrultusunda tercih ettiğiniz herhangi bir uygulamayı indirdikten hemen sonrasında indirdiğiniz uygulamayı aktikleştirerek ve bunun hemen sonrasında da ”selecet files” butonuna basmalısınız. Bu işlemi de gerçekleştirdikten hemen sonrasında ise dönüştürmek istediğiniz dosyaların yer aldığı konuma giriş yaparak burada yer alan dökümanı seçmelisiniz. Bu son işlemi de gerçekleştirdiğiniz andan itibaren dökümanların pdf’ye dönüştürme işlemleri gerçekleştirmeye başlayacaktır.

Uygulanmasının son derece basit olduğu bu uygulamaları uygulamakta zorluk çektiğiniz takdirde konu hakkında bilgisi bulunan yakın bir arkadaşınızdan destek talep edebilirsiniz. Uygulanmasının aynı zamanda eğlenceli olduğu bu uygulamaları hayata geçirdiğiniz andan itibaren artık siz de kullandığınız android cihazınızdan tercih ettiğiniz herhangi bir dökümanınızı kolayca ve güvenle pdf’ye dönüştürebilirsiniz.

Bir cevap yazın