Android Telefon Hafıza Kartını Görmüyorsa Ne Yapılır?

Akıllı telefon sahiplerinin en çok tercih ettiği modeller arasında yer alan Android cihazlarda zaman zaman kullanıcılarını üzen teknik sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunlardan biri de Android telefonun hafıza kartını görmemesidir. Peki böyle bir durumda ne yapmamız gerekiyor.

Seçenek 1: Öncelikle hafıza kartı taktığımız Android işletimli cihazımıza taktığımız kartı formatlamak bize bir çözüm sağlayabilir. Hafıza kartına format atabilmek için cihazımızın ayarlar menüsünde bulunan depolama seçeneğine geliyoruz. Bu menüden de hafıza kartını formatla seçeneğine geliyoruz. Bazen cihazımızda bu menüyü bulma noktasında sıkıntılar yaşayabiliriz. Böyle durumlarda Android cihazımızı bir bilgisayara bağlamamız ya da hafıza kartını bir kart okuyucuya takarak bilgisayardan format atmamız gerekebilir.

Seçenek 2: Eğer kullandığımız Android telefon ya da tablet hafıza kartını durduk yerde okumamaya başladıysa ve kullandığımız kartın içindeki verileri kaybetmek istemiyorsak o zaman format atmak çok da razı olacağımız bir çare olmaktan çıkıyor. Böyle bir durumda ise yine bilgisayarımızdan destek alarak hafıza kartımızın içindeki verileri kurtarma yoluna gidebiliriz. Bu verileri bilgisayarımıza yükleyerek tekrar hafıza kartına atmamız mümkün. Hafıza kartından silinen dosyaları geri getirmek için piyasada birçok ücretsiz program bulunmakta. Bu programlar yardımıyla format attığımız hafıza kartının içindeki tüm verilerimizi geri getirebilmemiz mümkün.

Olasılık: Android telefon hafıza kartını görmüyorsa ne yapılır konusunda söyleyeceğimiz bir başka nokta ise problemin hafıza kartından değil de cihazımızdan kaynaklanıyor olabilme ihtimalidir. Böyle durumlarda ihtimaldir ki cihazımıza hafıza kartını taktığımız noktada bir problem vardır. Hafıza kartının yerleştiği yuvayı temiz bir bez parçasıyla silerek tekrar deneyebiliriz. Eğer toz ya da kirden kaynaklanan bir sorun ise bu şekilde giderebilmemiz mümkün. Fakat bu da işe yaramıyorsa yapacağımız şey cihazımızı teknik bir elemanın tecrübesine bırakmak olmalıdır.

“Android Telefon Hafıza Kartını Görmüyorsa Ne Yapılır?” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın