Android Mobil Cihazlar İçin En iyi Antivirus Programları

Android cihazlarımızın fabrikadan elimize ulaşmış hali güvenlik açıkları konusunda her ne kadar çok etkili gibi görünse de oldukça zayıf bir korumaya sahiptir. Bu nedenle Android kullanıcılarının cihazları içerisinde daima onlara yardımcı olacak Antivirüs uygulamaları kullanmaları gerekir. Özellikle son zamanlarda akıllı telefon kullanıcı oranlarının artması ile birlikte kötü amaçlı yazılımların sayısı da arttı.

Geçtiğimiz senelere göre ise artık neyse ki çok daha gelişmiş Android uygulamalarına sahibiz. Android cihazınıza yükleyeceğiniz güvenlik uygulamaları cihazınızı çok daha güvenli hale getirebileceği gibi sizi zararlı yazılımlara karşı da sürekli alarmda tutacaktır. Hangi Antivirüs programını kullanacağınız hakkında bir fikriniz yok ise en iyi Antivirüs uygulamalarını inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

1-360 Mobile Security

Android cihazlar içerisinde günümüzde kullanılabilecek hem en kaliteli hem de en ücretsiz Antivirüs uygulaması denildiğinde ilk akla gelenlerin başında 360 Mobile Security yer alıyor. 360 Mobile Security virüsler konusunda deneyimini Çin gibi bir ülkeden alıyor. Yapılan son testlerde ise 360 Mobile Security’ın cihazları yüzde yüz oranına kadar bilinen tehditlere karşı korumayı başardığı biliniyor.

360 Mobile Security cihazınızın gerçek zamanlı taramasını yapıyor. Cihazınızı malware ve spyware uygulamalardan kurtarıyor. Ayrıca cihazınızın üzerindeki sistem açıklarını bulup kapatmak için kendiliğinden çalışmalar yapıyor. Bir antivirüs programından daha fazla ne beklenebilir ki?

2-Avast! Mobile Security

Avast, birçok kullanıcının artık kişisel bilgisayarlarından da sıklıkla tanıdığı ve kullandığı antivirüs yazılımlarının arasında yer alıyor. Android sürümünde de Avast yine aynı başarı ve performansı göstermeyi başarıyor. Avast, sahip olduğu web kalkanı sayesinde zararlı yazılımlar barındıran URL’lere karşı sizi uyarıyor.

Ayrıca Avast sizi yalnızca virüslere karşı da korumakla kalmıyor. Uygulama sayesinde telefonunuzu SMS kodları ile kontrol edebiliyorsunuz. Örneğin telefonunuz çalındığında telefonunuzu uzaktan kilitlemek gibi birçok gelişmiş fonksiyon Avast içerisinde Android kullanıcılarını bekliyor. Ayrıca ücretsiz olduğunu da belirtmek gerekiyor.

3-ESET Mobile Security & Antivirüs

ESET artık güvenlik markası olarak kendini kanıtlamış lider firmaların arasında yer alıyor. Android için hazırlamış olduğu mobil uygulamasında da ESET yine en üst düzey korumayı sağlıyor. Uygulama temel bir antivirüs programının sunduğu her şeyi size sunuyor. Gerçek zamanlı kontrol ve zararlı yazılımları anında tespit etmek gibi birçok özelliği ile cihazınızı çok daha güvende tutuyor. Tıpkı Avast da olduğu gibi ESET’de cihazınızı çalınmalara karşı koruma altına almanız için bazı minik araçlar sunuyor.

4-Avira Antivirus Security

Sürekli güncellenen veri tabanı sayesinde Avira, Android cihazınızı sürekli güvende tutmaya geliyor. Avira’nın ücretsiz versiyonu güncel tüm zararlı yazılımlara karşı cihazınızı daima korumada tutup bir kalkan görevi görüyor. Ayrıca oldukça hoş bir tasarıma sahip olduğunu da kabul etmek gerekiyor.

Avira’nın en güzel özelliklerinden birisi de riskli gördüğünüz ve muhtemelen resmi market dışında yerlerden indirmiş olduğunuz uygulamaları taramaya sokabiliyor olmanızdır. Böylece kafanızda hiçbir soru işareti kalmadan cihazınıza kurduğunuz uygulamaların tümünden emin olabilirsiniz.

5-AVL Mobil Antivirus

AVL’nin listenin sonunda yer aldığına bakmayın. O sadece biraz daha net sonuç isteyen kullanıcıları hedefyelen bir güvenlik uygulaması. Eğer bir antivirüs uygulamasının yalnızca cihazınızı aktif şekilde korumasını yeterli buluyor, ekstradan hırsızlığa karşı koruma uygulamalarına gerek duymuyorsanız AVL tam sizin tercihiniz demektir.

Kaliteli tasarımı ve virüslere karşı sizi daima tetikte tutan koruma kalkanı ile cihazınızı daima güvende tutabilmek mümkün. Ayrıca ücretsiz olması ve düşük hacmi diğer uygulamalara göre AVL’yi birkaç adım kadar öne bile taşıyabilir.

Bir cevap yazın