Android Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android Güncelleme Neden Yapılır Önemi Nedir?

Android işletim sistemi her geçen gün kendini geliştirdiğinden daha hızlı ve güvenli olma yolunda yapılan yazılım iyileştirmeleri sayesinde daha hızlı ve güvenli bir kullanım deneyimini amaçlamaktadır.

Her sistemin bir açığı ve eksiği illaki olacağından kişisel bilgileriniz, resimleriniz, ve kredi kartı gibi şifrelerinizin güvenliğini sürekli üst seviyede tutmak için Google sürekli iyileştirme ve güvenlik için tedbirler alır ve bunları kullanıcılarına sunar.

Diğer bir önemi ise kullandığınız uygulamalar ve oyunların performansını arttırmak, donmadan hata vermeden Telefonu veya Tabletinizi kullanmanızı amaçlamaktadır.

Android Güncelleme Nasıl Yapılır

Android telefon ve tabletlerde sistem ve yazılım güncellemesi yapmak için Ana menü tuşuna basıp telefonumuzun Ayarlar kısmına giriş yapıyorsunuz. Bu menünün en alt satırda bulunan Telefon Hakkında menüsüne giriyorsunuz. Daha sonra burada Güncelle seçeneği bulunmakta, eğer bir internet paketi satın almadıysanız Güncelle seçeneğinin alt kısmında Sadece Wi-Fi seçeneği bulunmaktadır.

 

Sadece Wi-Fi’yi işaretleyip Güncelle menüsüne tıklıyoruz. Bunu işaretledikten sonra telefonumuz kendi sunucusundan güncelleme olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer cihazınız için bir güncelleme seçeneği var ise telefonunuz otomatik olarak güncellenir. Cihazınız Android işletim sisteminin son sürümünü desteklemiyorsa telefonunuz “Kullanılabilir Güncelleme yok” şeklinde bir uyarı verir.

Bu ayarlamaları ister siz yapın ister teknik servise götürün yapılacak işlemler aynı olduğundan boşuna para ve zaman kaybı yaşamayın. Farklı internet sitelerinde değişik yöntemleri deneyerek telefonunuzu riske atmayınız.

Samsung, HTC, LG, Sony, Casper, General Mobile ve diğer mobil cihazlarınızın güncellemesi hakkında soru sorabilir yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın