Android Açılış Şifresini Unuttum? Nasıl Açılır?

Android sistemli akıllı cep telefonlarını ya da tabletlerini kullanan çoğu kullanıcının başına gelen olaylardan biri de açılış şifrelerinin unutulmasıdır. Özellikle yeni kullanmaya başlayan kullanıcıların sık sık başına gelen olaylardan biri olan Android açılış şifresi unutulması, gün geçtikçe akıllı cep telefonlarının kullanılması ile de artmaktadır. Ancak ne kadar unutulursa unutulsun Android işlemci sayesinde kullanıcılar bu yazımızda mobil cihazlarına kolayla erişebilmektedir.

Her Android cihazının giriş şifresinin açılması aynı işlemden geçmemektedir. Bazı adımlar farklılık gösterse de tüm cihazlar için benzer adımlar uygulanabilmektedir. Bu yüzden de mutlaka kullanıcının tercih ettiği cihaz üzerinden bu işlemleri öğrenmesi gerekmektedir.

Android işlemcide açılış şifresi unutulmuş ise öncelikle 5 defa yanlış girerek ekrana gelecek olan deseni ya da şifreyi unuttunuz mu sorusuna cevap vermemiz gerekmektedir. Saf Android cihazlarında bu ekranda karşımıza ilerle butonu da çıkmaktadır. Bir sonraki ekranda da kullanıcının karşısına yedek olarak PIN kodu mobil cihazlara erişim sağlanmaktadır.

Android açılış şifresini unuttum diyen tüm girilmesi veya daha önceden belirlenen soruların cevaplandırılması istenmektedir. Bu iki bilgiden biri girilmesi, eğer hala hatırlanmıyorsa da hesap kilidini açma seçeneğine tıklanması gerekmektedir. Bu bölümden sonra Google Play mağazasına giriş yapılan kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilerek işlem devam etmektedir. Bu bilgiler doğru girildiği takdirde şifre otomatik olarak açılmaktadır. Daha sonra da cihaz otomatik olarak yeniden şifre belirleme istemektedir.

Bir cevap yazın